Na podstawie opinii użytkowników ulepszamy nasze usługi związane z wiadomościami, aby były przydatne dla jak największej liczby osób. Gdy opracowujemy usługi albo nowe funkcje lub aktualizacje, testujemy je przed wprowadzeniem ich na rynek. Przeznaczamy na to znaczną ilość środków. Pochodzące z tych testów dane podlegają szczegółowej analizie – zbieramy informacje z setek eksperymentów, aby lepiej zrozumieć, jak ludzie na całym świecie korzystają z wiadomości.
Bierzemy też pod uwagę opinie użytkowników na temat naszych usług. Mogą to być prośby o dodanie nowych funkcji albo informacje o tym, że coś nie działa jak należy. Kompilujemy i sprawdzamy wszystkie te opinie, a następnie na ich podstawie podejmujemy decyzje o tym, jakie zmiany wprowadzić w danej usłudze.
Aby mieć pewność, że wszystkie nowe funkcje spełniają nasze założenia co do wysokiej jakości i trafności informacji, stosujemy rygorystyczny proces, który obejmuje zarówno testy wersji opublikowanej wyszukiwarki, jak i pracę tysięcy przeszkolonych zewnętrznych kontrolerów jakości z całego świata. Testerzy przestrzegają precyzyjnych wytycznych, które definiują cele wyszukiwarki i są publicznie dostępne dla wszystkich użytkowników.
Dane z tych ocen i eksperymentów są poddawane szczegółowej analizie przez doświadczonych inżynierów i badaczy danych, którzy oceniają, czy zmiany przyniosą efekty, jakich oczekują użytkownicy naszych usług. Funkcje są także sprawdzane pod kątem zgodności z naszymi zasadami – między innymi w kontekście poszanowania prywatności użytkowników.
Treści, które widzisz w usługach związanych z wiadomościami, są wybierane i porządkowane przez algorytmy. Wyjątkiem są rzadkie sytuacje, gdy tworzymy funkcje tematyczne – o czym zawsze informujemy użytkowników. Na przykład członkowie naszego zespołu mogą tworzyć funkcje związane z tymczasowymi tematami albo ważnymi wydarzeniami, takimi jak mistrzostwa świata, gala wręczenia nagród czy wybory. Zespół określa strukturę w ramach tematu, a w konkretnych przypadkach (takich jak rozdanie Oscarów) wyróżnia pewne treści, np. multimedia, aby wzbogacić daną funkcję. Wyniki wyszukiwania wiadomości, które pojawiają się w ramach tych funkcji, są wybierane i porządkowane przez algorytmy.